Noss biros e partenaris en l’entir mund

Arts visuals

Infurmaziuns davart ils criteris da contribuziun e termins

Dumondas e sustegn (tudestg)

Cahiers d'Artistes

www.cahiers.ch

Pro Helvetia s’engascha per che l’art contemporan da la Svizra daventia visibel en tut il mund. Nus sustegnain exposiziuns, occurrenzas e publicaziuns dal sectur da l’art (inclusiv la fotografia e l’art da medias), l’architectura ed il design.

Nossas activitads èn multifaras: cun la retscha da publicaziuns «Cahiers d’artistes» pussibilitain nus ad artistas ed artists in’emprima monografia. Giuvens talents sustegnain nus cun purschidas da promover selecziunadas sco exposiziuns en stanzas d’art, preschentaziuns a fieras e residenzas. Era en la fotografia sustegnain nus la nova generaziun: nus prestain contribuziuns da publicaziun a cudeschs da fotografias e purschain programs da mentoring per giuvnas fotografas e giuvens fotografs. Nus promovain projects d’intermediaziun d’art che contribueschan al svilup da la pratica ed al barat da savida. Plinavant essan nus responsabels per il pavigliun svizzer a la Biennala da Venezia ed il «Salon Suisse» en il Palazzo Trevisan.

Sin invitaziun organisain nus viadis da retschertga per curaturas e curaturs da l’exteriur ed integrain els en la rait da la scena d’art svizra. En cooperaziun cun fundaziuns da cultura internaziunalas avrin nus era per curaturs svizzers las portas per in barat cun artistas ed artists da l’entir mund.

Marianne Burki
Manadra Arts visuals

Team

Marianne Burki
Leiterin Visuelle Künste

mburki@prohelvetia.ch

Jelena Delic
Visuelle Künste / Messeauftritte,
Projekte in Kunsträumen und Residenzen für Nachwuchs

jdelic@prohelvetia.ch

Patrick Gosatti
Visuelle Künste / Collection Cahiers d'Artistes, Werkbeiträge

pgosatti@prohelvetia.ch

Catherine Munger
Visuelle Künste

cmunger@prohelvetia.ch

Caroline Nicod
Visuelle Künste / Fotografie

cnicod@prohelvetia.ch

Nicole Rielle
Assistenz

nrielle@prohelvetia.ch

Rachele Giudici Legittimo
Schweizer Auftritt Biennale Venedig

rgiudici@prohelvetia.ch

Sandi Paucic
Leitung Schweizer Auftritt Biennale Venedig

spaucic@prohelvetia.ch