Our Offices & Partners Abroad

Secretariat Zürich

Pro Helvetia
Schweizer Kulturstiftung
Hirschengraben 22
CH-8024 Zürich

T +41 44 267 71 71

Direktion

Direktion

  • Philippe Bischof
    Direktor
  • Jérôme Benoit
    Bereichsleiter Visuelle Künste & Design / Stv. Direktor
  • Noura Abla
    Assistentin Direktion
  • Sonja Bruder
    Stab Direktion
  • Lily-Pauline Koper
    Assistentin Direktion
  • Aurel Maurer
    Stab Direktion

Innovation & Gesellschaft

Innovation & Gesellschaft

  • Seraina Rohrer
    Bereichsleiterin Innovation & Gesellschaft
  • Gianna Conrad
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft
  • Thibault Genton
    Spezialist Innovation & Gesellschaft
  • Lisa Pedicino
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft
  • Leonie Thalmann
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft

Visuelle Künste & Design

Visuelle Künste & Design

  • Jérôme Benoit
    Bereichsleiter Visuelle Künste & Design / Stv. Direktor
  • Eva Fischer
    Stab Förderbereiche
  • Salome Schmassmann
    Stab Förderbereiche

Design & Interaktive Medien

  • Sylvain Gardel
    Abteilungsleiter Design & Interaktive Medien
  • Tania Longhitano
    Fachspezialistin Design & Interaktive Medien
  • Oliver Miescher
    Fachspezialist Interaktive Medien
  • Helen Muggli
    Fachspezialistin Design

Visuelle Künste

  • Madeleine Schuppli
    Abteilungsleiterin Visuelle Künste
  • Rachele Giudici Legittimo
    Projektmanagerin Biennalen Venedig
  • Josiane Imhasly
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Aline Juchler
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Anita Magni
    Assistentin Biennalen Venedig
  • Catherine Munger
    Fachmitarbeiterin Visuelle Künste
  • Caroline Nicod
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Sibilla Panzeri
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Nicole Rielle
    Assistentin Visuelle Künste
  • Sandi Paucic
    Projektleiter Biennalen Venedig

Darstellende Künste, Musik & Literatur

Darstellende Künste, Musik & Literatur

  • Andreas Moos
    Bereichsleiter Darstellende Künste, Musik & Literatur
  • Eva Fischer
    Stab Förderbereiche
  • Sophia Cassandra Nava
    Projektmanagerin Promotionsmodelle/Kooperationen Europa
  • Salome Schmassmann
    Stab Förderbereiche

Literatur

  • Reina Gehrig
    Abteilungsleiterin Literatur
  • Jennifer Bigelow
    Fachspezialistin Literatur (Deutsch)
  • Ana Gysi
    Fachspezialistin Literatur (Italienisch)
  • Aurélia Maillard Despont
    Fachspezialistin Literatur (Französisch)
  • Eva Stensrud
    Fachspezialistin Literatur (Deutsch)

Musik

  • Andri Hardmeier
    Abteilungsleiter Musik
  • Barbara Canepa
    Fachspezialistin Musik (Jazz)
  • Céline Gex
    Fachspezialistin Musik (World)
  • Marius Kaeser
    Fachspezialist Musik (Pop)
  • Tobias Rothfahl
    Fachspezialist Musik (Zeitgenössische Musik)
  • Manuela Sonanini
    Fachmitarbeiterin Musik (Volksmusik)

Darstellende Künste

  • Felizitas Ammann
    Abteilungsleiterin Darstellende Künste
  • Yann Aubert
    Fachspezialist Darstellende Künste
  • Larissa Bizer
    Fachspezialistin Darstellende Künste
  • Thibault Genton
    Fachspezialist Darstellende Künste
  • Anne Maurer
    Fachmitarbeiterin Darstellende Künste
  • Julia Wehren
    Fachmitarbeiterin Darstellende Künste

Aussennetz & Internationales

Aussennetz & Internationales

  • Anna Arutyunova
    Bereichsleiterin Aussennetz & Internationales
  • Tobias Brenk
    Leiter Programm «COINCIDENCIA – Kulturaustausch Schweiz-Südamerika»
  • Thomas Bruhin
    Abteilungsleiter Verbindungsbüros & Zentren
  • Cristina Emmel
    Projektkoordinatorin «COINCIDENCIA – Kulturaustausch Schweiz-Südamerika»
  • Martina Lughi
    Fachmitarbeiterin Aussennetz & Internationales
  • Andy Markwalder
    Stab Aussennetz & Internationales
  • Karin Whiting
    Assistentin Aussennetz & Internationales

Finanzen

Finanzen

  • Silvio Rüegg
    Leiter Finanzen
  • Lirim Etemi
    Finanzbuchhalter

Human Resources

Human Resources

  • Marion Lautner
    Leiterin Human Resources
  • Yvonne Baumann
    Lohnbuchhalterin
  • Corinne Bircher
    Lohnbuchhalterin (abwesend, Stv. Yvonne Baumann)
  • Anja Gmür
    Spezialistin Human Resources
  • Patrizia Kettenbach
    Spezialistin Human Resources
  • Romana Lavagnoli
    Empfang
  • Barbara Parsons-Spörri
    Empfang
  • Otis Stillhart
    Lernender

Informatik & Facility Management

Informatik & Facility Management

  • Mirco Walke
    Leiter Informatik & Facility Management
  • Rolf Büeler
    System Engineer
  • Thomas Hüsser
    Informatiksupporter
  • Farhad Karimian
    Facility Management
  • Aimo Kerschbaum
    Lernender
  • Saïd Moufid
    Facility Management

Kommunikation

Kommunikation

  • Sabina Schwarzenbach
    Bereichsleiterin Kommunikation
  • Sonja Bichsel
    Kommunikationsspezialistin
  • Ines Flammarion
    Kommunikationsspezialistin (Kultur und Wirtschaft)
  • Romain Galeuchet
    Kommunikationsspezialist
  • Chantal Hirschi
    Kommunikationsspezialistin
  • Anna Jost
    Kommunikationsspezialistin
  • Pascal Marchev
    Visuelle Kommunikation
  • Lisa Stadler
    Kommunikationsspezialistin (Medien)
  • Pierre-Yves Walder
    Kommunikationsspezialist

Bainvegni sin la pagina-web da Pro Helvetia.

La pagina vegn elavurada. Perquai è il cuntegn per il mument betg pli actuals. L’onn 2022 nus vegnin cun insatge nov. Per infurmaziuns cumplettas ed actualas sa recumanda da consultar la pagina en tudestg, franzos, talian ubain englais.