Noss biros e partenaris en l’entir mund

Sedia principala a Turitg

Pro Helvetia
Schweizer Kulturstiftung
Hirschengraben 22
CH-8024 Zürich

T +41 44 267 71 71

Il team da la sedia principala a Turitg è responsabel per la realisaziun da las incumbensas da la fundaziun.

Direcziun

Direktion

  • Philippe Bischof
    Direktor
  • Jérôme Benoit
    Bereichsleiter Visuelle Künste & Design / Stv. Direktor
  • Noura Abla
    Assistentin Direktion
  • Sonja Bruder
    Stab Direktion
  • Aurel Maurer
    Stab Direktion

Innovaziun & societad

Innovation & Gesellschaft

  • Seraina Rohrer
    Bereichsleiterin Innovation & Gesellschaft
  • Gianna Conrad
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft
  • Thibault Genton
    Spezialist Innovation & Gesellschaft
  • Lisa Pedicino
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft
  • Ariane Rippstein
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft
  • Leonie Thalmann
    Spezialistin Innovation & Gesellschaft (abwesend, Stv. Ariane Rippstein)

Arts visuals & Design

Visuelle Künste & Design

  • Jérôme Benoit
    Bereichsleiter Visuelle Künste & Design / Stv. Direktor
  • Eva Fischer
    Stab Förderbereiche
  • Sophia Cassandra Nava
    Stab Förderbereiche
  • Nicole Rielle
    Assistentin Stellvertretender Direktor
  • Salome Schmassmann
    Stab Förderbereiche

Design & Interaktive Medien

  • Sylvain Gardel
    Abteilungsleiter Design & Interaktive Medien
  • Tania Longhitano
    Fachspezialistin Interaktive Medien
  • Marie Mayoly
    Fachspezialistin Design
  • Oliver Miescher
    Fachspezialist Interaktive Medien
  • Helen Muggli
    Fachspezialistin Design

Visuelle Künste

  • Madeleine Schuppli
    Abteilungsleiterin Visuelle Künste
  • Martina Maria Bischof
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Rachele Giudici Legittimo
    Projektmanagerin Biennalen Venedig
  • Josiane Imhasly
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Aline Juchler
    Fachspezialistin Visuelle Künste (abwesend, Stv. Sibilla Panzeri)
  • Anita Magni
    Assistentin Biennalen Venedig
  • Catherine Munger
    Fachmitarbeiterin Visuelle Künste
  • Caroline Nicod
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Sibilla Panzeri
    Fachspezialistin Visuelle Künste
  • Sandi Paucic
    Projektleiter Biennalen Venedig
  • Laurent Rueff
    Assistent Visuelle Künste

Arts represchentativs, Musica & Litteratura

Darstellende Künste, Musik & Literatur

  • Andreas Moos
    Bereichsleiter Darstellende Künste, Musik & Literatur
  • Eva Fischer
    Stab Förderbereiche
  • Sophia Cassandra Nava
    Stab Förderbereiche
  • Salome Schmassmann
    Stab Förderbereiche

Darstellende Künste

  • Felizitas Ammann
    Abteilungsleiterin Darstellende Künste
  • Yann Aubert
    Fachspezialist Darstellende Künste
  • Larissa Bizer
    Fachspezialistin Darstellende Künste
  • Thibault Genton
    Fachspezialist Darstellende Künste
  • Anne Maurer
    Fachmitarbeiterin Darstellende Künste
  • Julia Wehren
    Fachmitarbeiterin Darstellende Künste

Literatur

  • Reina Gehrig
    Abteilungsleiterin Literatur
  • Jennifer Bigelow
    Fachspezialistin Literatur (Deutsch)
  • Adrian Flückiger
    Fachspezialist Literatur
  • Ana Gysi
    Fachspezialistin Literatur (Italienisch)
  • Aurélia Maillard Despont
    Fachspezialistin Literatur (Französisch)
  • Eva Stensrud
    Fachspezialistin Literatur (Deutsch)

Musik

  • Andri Hardmeier
    Abteilungsleiter Musik
  • Barbara Canepa
    Fachspezialistin Musik (Jazz)
  • Céline Gex
    Fachspezialistin Musik (World)
  • Marius Kaeser
    Fachspezialist Musik (Pop)
  • Tobias Rothfahl
    Fachspezialist Musik (Zeitgenössische Musik)
  • Manuela Sonanini
    Fachmitarbeiterin Musik (Volksmusik)

Rait globala & affars internaziunals

Aussennetz & Internationales

  • Anna Arutyunova
    Bereichsleiterin Aussennetz & Internationales
  • Tobias Brenk
    Spezialist Globale Kontakte und Initiativen
  • Thomas Bruhin
    Abteilungsleiter Verbindungsbüros & Zentren
  • Martina Lughi
    Fachmitarbeiterin Aussennetz & Internationales
  • Andy Markwalder
    Stab Aussennetz & Internationales
  • Karin Whiting
    Assistentin Aussennetz & Internationales

Finanzas

Finanzen

  • Silvio Rüegg
    Leiter Finanzen
  • Lirim Etemi
    Finanzbuchhalter

Resursas umanas

Human Resources

  • Marion Lautner
    Leiterin Human Resources
  • Yvonne Baumann
    Lohnbuchhalterin
  • Corinne Bircher
    Lohnbuchhalterin (abwesend, Stv. Yvonne Baumann)
  • Anja Gmür
    Spezialistin Human Resources
  • Patrizia Kettenbach
    Spezialistin Human Resources
  • Romana Lavagnoli
    Empfang
  • Barbara Parsons-Spörri
    Empfang
  • Otis Stillhart
    Lernender

Informatica & servetschs generals

Informatik & Facility Management

  • Mirco Walke
    Leiter Informatik & Facility Management
  • Rolf Büeler
    System Engineer
  • Thomas Hüsser
    Informatiksupporter
  • Farhad Karimian
    Facility Management
  • Aimo Kerschbaum
    Lernender
  • Saïd Moufid
    Facility Management

Communicaziun

Kommunikation

  • Sabina Schwarzenbach
    Bereichsleiterin Kommunikation
  • Sonja Bichsel
    Kommunikationsspezialistin
  • Ines Flammarion
    Kommunikationsspezialistin
  • Chantal Hirschi
    Kommunikationsspezialistin
  • Anja Jenny
    Social Media Managerin
  • Anna Jost
    Kommunikationsspezialistin (abwesend, Stv. Tania Luchena)
  • Tania Luchena
    Kommunikationsspezialistin
  • Pascal Marchev
    Kommunikationsspezialist (Webmaster)
  • Lisa Stadler
    Kommunikationsspezialistin (Medien)